Liečba a prevencia ochorení ďasien
Parodontitída je infekčné(spôsobené baktériami) deštruktívne ochorenie závesného aparátu zuba. Začína obyčajným zápalom ďasien(gingivitída) a môže prerásť až v stratu zubov. Pri správnej liečbe sa však toto ochorenie dá stabilizovať a chrup pacienta udržať po celý život.
Parodontitída nie je neriešiteľný genetický problém!
Nepodceňujte krvácanie ďasien
Nebezpečnosť týchto ochorení je v tom, že sú zväčša bezbolestné. Ak sa vám pri čistení zubov objavuje krv, mali by ste spozornieť a vyhľadať konzultáciu odborníka. Včasný zásah vám môže ušetriť obrovské komplikácie v budúcnosti.
Z čoho pozostáva parodontológia
Vyšetrenie
Analýza výsledkov a liečba
Doplnkové úkony
Kontrola
NAJČASTEJŠIE OTÁZKY
Moja mama stratila zuby v 30ke. Stane sa to aj mne?
V dnešnej dobe dokážeme pri dobre spolupracujúcom pacientovi stabilizovať absolútnu väčšinu paro ochorení. Avšak bez správnej terapie a vašej pedantnej starostlivosti o chrup v domácich podmienkach môžete o chrup prísť aj v mladom veku.
Nestačí si kúpiť pastu a ústnu vodu proti krvácaniu ďasien?
To určite nestačí, nakoľko povlak a kameň pri parodontitíde pacient nedokáže odstrániť sám doma. Na to je nutná návšteva odborníka.
Zuby sa mi už teraz veľmi kývu. Má význam ich zachraňovať?
Aj zuby s veľkou kývavosťou sa po úspešnej liečbe spevnia. Následne dlahovacími technikami zubom pomôžeme v dlhodobom funkčnom stave.
Čo môžem spraviť pre zlepšenie prognózy ochorenia?
Okrem poctivej domácej dennodennej hygieny, odstrániť rizikové faktory. Najsilnejší rizikový faktor, je v tomto prípade fajčenie.